Hovory s Bohy II. Odin

Hovory s Bohy II
Odin
Jsem Šaman
Jsem Odin. Jsem Duch, jsem Duch duchů všech našich, všech vašich otců.
Je toho tolik co lze předávat do dalších pokolení. Co všechno lze zdědit.
Nejen ony hmotné statky, dobytek, zlato, stříbro a veškeré další bohatství shromážděné otci otců.
Lze také předávat všechno dobré, všechno zlé, všechno, čím jsem já, tvůj otec, všechno, čím byli tví předkové.
Se vším můžeš naložit dle své vůle. Můžeš všechno využít k dalšímu rozšíření, ale můžeš všechny dary také promrhat.
Leč, co pak zanecháš svým potomkům?
Dědictví se velmi často váže na ony hmotné majetky, ale málokdo si je vědom toho nehmotného dědictví.
Nejen všeho, co nás činí dobrými, nebo zlými, ale také zkušenosti a ze zkušenosti plynoucí moudrost.
Všechno tohle dědictví lze přijmout, nebo také odmítnout. Odmítnutím dědictví, ale odmítáš i to co tě utvořilo. Neodmítáš jenom ony všechny zkušenosti, neodmítáš jenom to zlé, neodmítáš jenom to dobré, neodmítáš odkaz celých pokolení.
Odmítáš sám sebe
Kdo jsi, co jsi, jaká krev ti koluje v žilách to všechno leží na bedrech tvých předků. Ano, máš svoji cestu, po které můžeš jít dle svého uvážení kterýmkoli směrem. Ano, ta cesta vede k tomu, abys našel sám sebe, abys pochopil sám sebe, abys přijmul sám sebe. Přijmul své dědictví, přijmul svůj rod, přijmul svou krev, přijmul svůj osud.
Osud je dán i nedán předem, osud je kruh, ze kterého Norny přečtou skutky tvých předků, a koneckonců někde tam jsou i tvé minulé skutky a všechno to přečtené vytvoří mnoho cest, po kterých půjdeš, možná se ale i některým vyhneš.
Nikdy se nevyhneš sám sobě.
Na každé cestě to budeš ty, kdo ti bude dělat tak věrného společníka, že za něj budeš někdy vděčný, jindy ho budeš posílat do temného Helu. Ale ten přítel, kterým si budeš tě nikdy neopustí, ten zloduch, kterého tolik nenávidíš nikdy nebude tak daleko, abys mu utekl.
Na každé cestě, kdykoli, můžeš a budeš potkávat ty, kteří ti budou říkat čím jsi, čím máš být, čím nejsi, čím bys neměl být. Jsou to oni, kdo sami sebe tak vidí. Jsou to oni, kdo tě budou nenávidět za to, že ty dokážeš jít svou cestou. Za to, že budeš mít odvahu nalézt sám sebe, pochopit sám sebe, přijmout sám sebe.
Vědět kým jsi
Kým jsi byl, kým jsi se stal, kým můžeš být.
Nenech se odradit mýty, nenech se odradit, nenech se svést, nenech si vzít tvé vlastní srdce. Buď tím, kým ti říká že jsi. Možná zjistíš že jsi se mýlil, možná to, co ti říkalo srdce, ti říkalo jen proto, abys se naučil být tím o kom ti šeptalo. Možná a zcela určitě, ti dříve či později začne šeptat ať jsi pro změnu někým jiným, něčím jiným.
Šeptá ti to proto, abys prošel těmito cestami a až jednou nalezneš to své skutečné já.
Na cestě, která je tvořena skutky tvých předků, na cestě, která je možná tvořena tvými minulými skutky.
I já jsem po té cestě šel, i já jsem byl vším, než jsem se stal všeotcem. I já jsem musel zemřít, abych mohl všem otcům předat moudrost, předat dědictví ze své smrti.
Je na vás toto dědictví odhalit, nebát se ho přijmout, nebát se říct čím jsem.
Já jsem šaman